האם היית נותן לעורך דין רובוט להגן עליך?

שיתוף פוסט:

האם עורך הדין הבא שלך יכול להיות רובוט? זה נשמע מופרך, אבל מערכות תוכנה של בינה מלאכותית (AI) – תוכנות מחשב שיכולות לעדכן ול"חשוב "בעצמן – משמשות יותר ויותר את הקהילה המשפטית.

 

ג'ושוע בראודר מתאר את האפליקציה שלו DoNotPay כ"עורך הדין רובוט הראשון בעולם ".

 

זה עוזר למשתמשים לנסח מכתבים משפטיים. אתה אומר לצ'אט בוט שלה מה הבעיה שלך, כגון ערעור על קנס חניה, וזה יציע מה לדעתו השפה המשפטית הטובה ביותר לשימוש.

 

"אנשים יכולים להקליד את הצד שלהם בוויכוח באמצעות המילים שלהם, ותוכנות עם מודל למידת מכונה תואמות את זה עם דרך חוקית נכונה להגיד את זה", הוא אומר.

 

הילד בן ה -24 וחברתו ממוקמים בעמק הסיליקון שבקליפורניה, אך מוצאו של החברה חוזר ללונדון בשנת 2015, כאשר מר בראודר היה בן 18.

 

"כנער מאוחר בהנדון, צפון לונדון, הייתי נהג נורא", הוא מספר. "קיבלתי הרבה כרטיסי חניה יקרים – מכיוון שמאז שעוד הייתי בתיכון לא יכולתי להרשות לעצמי".

באמצעות הרבה מחקר ובקשות לחופש המידע מר בראודר אמר שהוא מצא את הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם הכרטיסים. "אם אתה יודע את הדברים הנכונים לומר, אתה יכול לחסוך הרבה זמן וכסף."

 

במקום להעתיק ולהדביק את אותו מסמך בכל פעם, הוא אומר שזה נראה "העבודה המושלמת לתוכנה". אז הוא יצר את הגרסה הראשונה של DoNotPay תוך מספר שבועות בשנת 2015, "באמת רק כדי להרשים את משפחתי".

 

מאז התפוצה האפליקציה ברחבי בריטניה וארה"ב, והיא יכולה כעת לסייע למשתמש לכתוב מכתבים העוסקים במגוון נושאים; תביעות ביטוח, הגשת בקשה לאשרת תיירות, מכתבי תלונה לעסק או לרשות מקומית, החזרת כספך לחופשה שאינך יכול להמשיך או ביטול חברות בחדר כושר. מר בראודר אומר כי שני השימושים האחרונים זינקו במהלך המגיפה.

 

כעת טוענת DoNotPay שיש לה 150,000 מנויים משלמים. ובעוד שיש לה את המבקרים שלה, עם כמה שאומרים שהייעוץ המשפטי שלה לא מספיק מדויק, בשנה שעברה היא זכתה בפרס של לשכת עורכי הדין האמריקאית על הגברת הגישה המשפטית.

 

בראודר טוען לאחוז ההצלחה הכולל של 80%, עד ל -65% בכרטיסי החניה, מכיוון ש"כמה אנשים אשמים ".

 

אתה עשוי לחשוב שעורכי דין אנושיים יחששו מפני חדירת AI על הדשא שלהם. אך חלקם מרוצים, שכן ניתן להשתמש בתוכנה כדי לסחוב במהירות ולמיין כמויות עצומות של מסמכי תיק.

אולי תאהבו גם