מדוע מערכת המדחס שלכם צריכה קולט אוויר

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

קולטי אוויר, הנקראים גם מיכלי מדחס אוויר או מיכל אגירת אוויר דחוס, אינם רק מוצרים נלווים; הם תוספות חיוניות למערכת האוויר הדחוס שלכם המשמשות כאחסון זמני כדי להתאים לשיא הביקוש של המערכת, כמו גם לעזור לייעל את פעולתה. אביזרי מדחס אלו זמינים במגוון גדלים ובאים בצורות אופקיות או אנכיות.

יתרונות השימוש בקולט אוויר

לא משנה מה גודל מדחסי האוויר שלכם, קולטי אוויר מציעים יתרונות רבים עבור התקנת האוויר הדחוס:

 

  • אחסון אוויר דחוס. כפי שהזכרנו לעיל, מיכלי קולטי אוויר הם סוג של ציוד אוויר דחוס נלווה המספק אחסון זמני לאוויר דחוס לפני שהוא נכנס למערכת הצנרת או לציוד אחר במערכת המדחס.

 

  • לחץ מערכת קבוע ועקבי. קולטי אוויר פועלים כחיץ בין המדחס עצמו לבין כל תנודות הלחץ הנגרמות כתוצאה מהביקוש המשתנה, ומבטיחים שתוכלו לעמוד בדרישת המערכת שלכם (אפילו בביקוש שיא!) ושתהיה לכם בו זמנית אספקה ​​עקבית של אוויר דחוס. האוויר במיכל הקולט זמין אפילו כאשר המדחס אינו פועל! זה גם עוזר למנוע ממערכת המדחס שלכם לחץ יתר.

 

  • מונע בלאי מיותר של המערכת. כאשר מערכת המדחס שלכם זקוקה ליותר אוויר, מנוע המדחס יבצע מחזוריות כדי לענות על דרישה זו. עם זאת, כאשר המערכת שלכם כוללת קולט אוויר, האוויר הזמין במיכל עוזר למנוע פריקה או פריקה מוגזמת של המנוע ועוזר להפחית את מחזוריות המדחס.

 

  • מפחית בזבוז אוויר דחוס. אוויר דחוס מתבזבז בכל פעם שמערכת המדחס מופעלת או נכבית, כאשר מיכל הבור (מיכל שמן) מאוורר, המשחרר אוויר דחוס. מכיוון שקולטי אוויר עוזרים להקטין את מספר הפעמים שבהן מדחס מופעל ומכובה, ניתן להפחית באופן משמעותי את כמות האוויר הדחוס שמתבזבז.

 

  • עיבוי/הפחתת לחות. הלחות הזו (בצורה של אדי מים) שנמצאת במערכת שלכם מתעבה במהלך תהליך הדחיסה. למרות שציוד נלווה אחר למדחסים תוכנן במיוחד לטיפול באוויר רטוב (כלומר מצננים ומייבשי אוויר), קולטי אוויר גם עוזרים להפחית את כמות הלחות במערכת. מיכלים אוספים עיבוי לתוך מלכודות לחות, שאותן תוכלו לנקז במהירות בעת הצורך.

 

רוצים ללמוד עוד על קולטי אוויר והיתרונות שהם יכולים להביא למערכת המדחס שלכם? התקשרו אלינו עוד היום או שלחו מייל.

אולי תאהבו גם