סרטים חכמים לראש טוענים שהם גורמים לאנשים להיות רגועים יותר. האם הם עובדים?

שיתוף פוסט:

אמה באומרט מודה שכאשר לבשה לראשונה את סרט ההייטק היא הרגישה שטותית. "אבל גם הרגשתי כל כך מגניב ללבוש את זה, כי אני כזה חנונית."

 

בן 24 מאילינוי הוא חבר בצוות הפיתוח בארבס/שלד בארה"ב.

 

ספורטאית מכל הסוגים, היא גם מאמנת הרמת משקולות מוסמכת, והשנה עלתה לתואר שני בפיזיולוגיה של פעילות גופנית.

 

סרט הראש שבו היא משתמשת כעת הוא מכשיר נוירופידבק או EEG (אלקטרואנצפלוגרמה). כשהם גדלים בפופולריות בקרב אנשי ספורט, הם מודדים את גלי המוח של הלובש.

 

ככל שמוח לחוץ מוציא יותר גלים או אותות, בשל פעילות חשמלית מוגברת, הרעיון הוא שיחד עם מדיטציה, סרטים יכולים לסייע למשתמש לאמן את עצמו להיות רגוע יותר. ואז בתורו לשפר את הביצועים שלהם.

 

אך האם מכשירים כאלה, שבאופן אחר משתמשים בהם הרופאים לבדיקת מצבים כמו אפילפסיה ושבץ, הם באמת מועילים לעזור לאנשים להפחית את הלחץ?

 

גב 'באומרט אומרת שרצתה לברר זאת לאחר שניסתה אוזניות בשם FocusCalm לפני שנתיים. "אחרי שהשתמשתי בזה בעצמי, חשבתי 'אני רוצה לעשות מחקר נוסף בנושא'", היא אומרת.

 

לכן, היא יצרה קשר עם החברה העומדת מאחורי המוצר, BrainCo, מסצ'וסטס. בהתחשב בלימודיה באוניברסיטה הרלוונטית, ובהרמת משקולות והשתתפות בספורט חורפי, הם הזמינו אותה להיות חוקרת במשרה חלקית, אך בתשלום, לכמה חודשים בשנת 2020. ושוב מוקדם יותר השנה.

 

גב 'באומרט משוכנעת כעת שהמכשיר פועל. "אני חייב לדמיין וללמוד כיצד לקבל שליטה טובה יותר, ואיזה אימון אני צריך לעשות כדי להגיע למצב רגוע יותר, ועדיין להיות מסוגל לקבל תפוקת נפץ גבוהה מאוד".

 

מקס נילון, נשיא BrainCo, מסביר כי סרט הראש משתמש באלגוריתם תוכנת AI (בינה מלאכותית) כדי לעקוב אחר 1,250 "נקודות נתונים" באותות גלי המוח של האדם. כשהוא מחובר לאפליקציית טלפון נייד, הוא מדורג אותם לאחר מכן בסולם של 0 עד 100, כאשר 100 הם הכי רגועים.

 

רוב הזמן האדם הממוצע מסתובב כנראה סביב רף ה -50.

 

"זה אמצעי פסיבי, אין שום דבר שנכנס למוח שלך", אומר נילון, שהחל לעבוד על הטכנולוגיה בשנת 2015. "יש לנו אנשים שעושים את כל סוגי הניסויים השונים, כמו בילוי עם המשפחה שלהם … כדי ללמוד על עצמם ולגלות מה מכניס אותם למצב הממוקד והרגוע הזה ".

 

כמו התעמלות גופנית שהופכת את הגוף לחזק יותר, מר נילון אומר שאנשים יכולים ללמוד להרפות את מוחם, וברגע שהמיומנות נרכשת, היא נדבקת.

אולי תאהבו גם