האם חזיות כותנה טובות יותר?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

כותנה היא משהו שהלקוחות שלנו תמיד מבקשים. בין 5 רבי המכר המובילים שלנו, יש כמעט תמיד 2-3 חזיות כותנה. זה ככה כבר הרבה שנים. ישנם יתרונות רבים בכותנה, אך ישנם גם מצבים בהם כותנה אינה הבחירה המתאימה ביותר של החומר.

 

כותנה היא חומר טבעי המגיע מממלכת הצמחים. מכל הסיבים הטבעיים (צמר, משי, פשתן, קנבוס), כותנה היא ללא ספק המתאימה ביותר לבגדים תחתונים. החומרים האחרים קשים יותר לטיפול או עדינים מדי. בתוך סיבי הכותנה עצמם, מהם עשוי החוט, יש מבנה ספירלי שהופך את הכותנה המוגמרת לחזקה ועמידה מאוד, מאפיינים חשובים לבגד שנמצא בשימוש קבוע.

 

כותנה מרגישה רכה ונוחה ללבישה ישירות על הגוף. אנחנו כמעט אף פעם לא שומעים על כותנה שגורמת למישהו להתגרד. זה מושלם לעור רגיש ולכן היא בחירה טבעית לשימוש בבגדים הנלבשים קרוב לגוף, כגון חזיות.

מדוע חזיות כותנה מרגישות קרירות יותר

אחד היתרונות הגדולים ביותר של כותנה הוא יכולת הנשימה שלה. התאית בסיבים מפזרת חום מהגוף, כלומר הכותנה פשוט מרגישה קרירה יותר מרוב החומרים האחרים. במילים אחרות, זה מושלם לימים חמים. אם את לובשת חולצת טריקו מעל חזיית כותנה, העור שלך יוכל בקלות לנשום דרך שתי שכבות הבגדים ותרגישי הרבה יותר קרירה מאשר אם היית לובשת, למשל, חולצת פוליאסטר מעל חזיית כותנה.

איך לכבס את חזיות הכותנה שלך

שלא כמו סיבי טקסטיל רבים אחרים, כותנה למעשה מתחזקת כאשר היא רטובה. זה אומר שהיא מתאימה באופן מושלם לבגדים שמכובסים באופן קבוע, כמו חזיות. ניתן לכבס כותנה פעמים רבות מבלי שהאיכות תידרדר. אבל בדיוק כמו בכל בגד אחר, חשוב לעקוב אחר הוראות הכביסה של היצרן.

 

למרות שסיבי הכותנה עצמם יכולים לעמוד בכביסה בטמפרטורות גבוהות, חשוב לזכור שלא כל חלק בחזייה עשוי מכותנה טהורה. היא מכילה גם סיבים אחרים שיש לטפל בהם בזהירות רבה יותר. החלקים השונים של החזייה (לא נדיר שחזייה מורכבת מ-25-35 חלקים) יגיבו בצורה שונה לכביסה. אם בחזייה שלך כתוב כביסה ביד, תמיד כדאי לשטוף אותה ביד. אפילו חזייה מכותנה טהורה מכילה חומר אלסטי עשוי מסיבים סינתטיים למשל.

לאיזה סוג חזייה כותנה הכי פחות מתאימה?

כותנה סופגת לחות ותישאר יבשה כל עוד הלחות מתאדה מהר יותר ממה שהיא נספגת. מסיבה זו, זה לא החומר הטוב ביותר לספורט או אם את מזיעה הרבה. במקרים אלו, עדיף להשתמש בחזייה העשויה מסיבים סינטטיים טכניים כמו חזיות ספורט.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר https://www.tazizi.co.il/ 

אולי תאהבו גם