תוצאות חיפוש במאגר דפים
  נושא  
מיזם אום - קולטור מציע שילוב חדש ומעניין בין עסקים מקומיים לאומנות
מיזם אום - קולטור שנולד בשדרות, מציע דרך חדשה לשלב בין עסקים מקומיים לאומנות ולאומנים המקומיים.
פרסומים  
קול קורא לתוכנית - Made in Yerucham
הזמנה לתוכנית המעצבים שמוביל טרמינל ירוחם
פרסומים  
An analysis of the impact of the Apulia Film Fund
מצגת מאירת עיניים המציגה מחקר אימפקט (השפעה) שמדד את ההשלכות של פעילות קרן הקולנוע בפוליה על הכלכלה המקומית: תרומה לתעסוקה ולכלכלה.
מחקרים  
עקב בצד אגודל, עיתון גלובס ממליץ על חופשה בחבל פוליה
כתבה בגלובס הממליצה על בילוי באזור פוליה, איטליה, אזור שלמדנו מהשותפים האיטלקים במסגרת Project Wealth בו התפתחה תעשייה יצירתית עניפה סביב תיירות ותעשיית הקולנוע.
פרסומים  
תעשייה יצירתית כמנוף לפיתוח כלכלה מקומית מקיימת
מסמך זה מציג רקע, רעיונות מרכזיים והמלצות שפותחו במסגרת פרויקט כלכלה מקומית מקיימת סביב הנושא של תעשייה יצירתית כמנוף לפיתוח כלכלה מקומית מקיימת
ניירות מדיניות  
Fostering Creative Industries in the Negev
המודל המוצג בפרסום קורא להפיכת התרבות והתעשייה היצירתית בנגב למנוע לפיתוח הכלכלה המקומית, וכאמצעי לביטוי עצמי של כלל תושבי הנגב.
פרסומים  
פורום תעשייה יצירתית בנגב, הקמת אשכול יצירתי
פיתוח מודל מקומי של תעשייה יצירתית בנגב המושתת על מודל איטלקי בעל מאפיינים דומים, הוביל לשורה של יוזמות ופרויקטים להם שותפים רשויות מקומיות, ארגוני חברה אזרחית, פילנתרופיה ויזמים מקומיים.
סיפורים מעוררי השראה  
 Regional authorities and good policies: The critical points on the basis of accumulated experience"
הרשות לפיתוח פוליה, איטליה, הפועלת בשנים האחרונות לקידום תעשייה יצירתית כמנוע לכלכלה מקומית-אזורית, הציגה במושב הכנס: "כלכלה מקומית מקיימת: כי זה עובד" את המלצות המדיניות כפי שנכתבו על ידי קבוצת חוקרים ומומחים מאיטליה. את המצגת הציג פרופסור פיאטרו ולנטינו פרופסור לכלכלה מאונברסיטת ספיאנצה רומא ויועץ לרשות לפיתוח פוליה.
פרסומים  
תרבות בנגב כמנוף לפיתוח כלכלי
הרשות לפיתוח הנגב, יחד עם שתיל מובילה בשלוש השנים האחרונות את קידום התעשייה היצירתית בנגב. במושב אשר עסק בתעשייה יצירתית הציגה שירן עדי קלר - מנהלת מחלקת תרבות ותיירות ברשות לפיתוח הנגב את המהלך עד כה, מניעיו, צעדים מרכזיים הנעשו במסגרתו, תוכנית העבודה ל-2015 וכיוונים לעתיד.
פרסומים  
ההשפעות הכלכליות של מוסדות תרבות בנגב
המחקר מתחקה אחר ההשפעות הכלכליות של שני מוסדות תרבות הפועלים בנגב: ‘האנגר אדמה׳ במצפה רמון ו׳תיאטרון באר שבע׳. הוא בוחן את ההשלכות הכלכליות הישירות והעקיפות של פעולות הרכש שהם מבצעים, ואת ההשפעות הכלכליות והתעסוקתיות הנובעות מפעילות הקהלים והעסקים הקשורים בהם.
מחקרים  
תעשייה יצירתית בנגב: צעדים ראשונים ותובנות
חוברת זו מסכמת תהליך למידה, חשיבה ועשייה משותפת של שתיל, הרשות לפיתוח הנגב ואנשי תרבות ויצירה מהנגב. תחילתו בהיכרות עם אסטרטגיית תעשייה יצירתית שנבנתה באזור פוליה Puglia באיטליה והמשכו בבנייה ובהוצאה לפועל של מהלכים שונים לקידום תעשייה יצירתית בנגב.
כלים ומדריכים  
מדרום איטליה לדרום ישראל - יום למידה לקובעי מדיניות
יום למידה אשר התקיים בעקבות כנס השותפים של Project Wealth באזור פוליה, איטליה באוקטובר 2014 בו לקחו חלק נציגים משתיל, נציגים מהרשות לפיתוח הנגב ונציגים מתיאטרון באר שבע עסק במודל ניהול אנטגרטיבי של נכסים מקומיים.
פרסומים  
גיבוש זהותם של מקומות ככלי להעצמה כלכלית
נייר העבודה "גיבוש זהותם של מקומות ככלי להעצמה כלכלית" סוקר את השינויים בתכנון המרחבי, האורבני והאדריכלי בעשרות השנים האחרונות, ואת איבוד מימד הזהות המקומית בתהליכים אלו. לאחר מכן ובהמשך לסקירה של דוגמאות מאזור פוליה בדרום איטליה הוא מציע לחדש את העיסוק במימד זה ואף למנף אותו לטובת תהליכי פיתוח כלכלי מקומי ואזורי
ניירות מדיניות  
די לכיבוש: יש גם קולנוע אחר בפריפריה
כתבה ב-ynet על יוצרי הקולנוע הצומחים בפריפריה ועמדותיהם לגבי ההשקעה הנדרשת לקידום הקולנוע בכלל ובפריפריה הדמוגרפית והגאוגרפית בכלל
פרסומים  
פיתוח תרבות ותעשיה יצירתית בנגב כמנוף לפיתוח כלכלה מקומית
בשנתיים האחרונות נעשה בשתיל וברשות לפיתוח הנגב במשותף מהלך לקידום תרבות ותעשייה יצירתית כמנוף לפיתוח הכלכלה המקומית בנגב. ההיכרות שלנו עם הפוטנציאל הגלום בתרבות ובתעשייה יצירתית כמנוף כלכלי התגבשה במסגרת תוכנית כלכלה מקומית מקיימת (Project (Wealth, דרך העבודה המרשימה של הרשות האזורית לפיתוח פוליה (Puglia Region) בדרום איטליה. התהליך כלל למידה ועיצוב עקרונות שתורגמו למודל יישומי מותאם לנגב.
פרסומים  
תמיכה ולא תרומות: תיאטרון אל-מהבאש הבדואי ראוי להכרה
אל מהבאש - דוגמה מעניינת לתחילתה של תעשייה יצירתית בעיר רהט. מדובר על קבוצת תאטרון המונה ארבעה צעירים מהחברה הבדואית שבחרה להביא את הכאב והמחאה לבמה.
סרטונים  
מעבדת פיס לתרבות - טרמינל עיצוב בירוחם
מעבדת הפיס לתרבות 'טרמינל עיצוב ירוחם' , מזמינה מעצבים צעירים למסלול ייחודי של פיתוח, יצור ושיווק מוצרים "Made in Yeruham"
פרסומים  
פיתוח תרבות ותעשיה יצירתית בנגב כמנוף לפיתוח כלכלה מקומית
מידע על המהלך המשותף לקידום תרבות ותעשייה יצירתית כמנוף לפיתוח הכלכלה המקומית בנגב, המתנהל בשנתיים האחרונות בשתיל וברשות לפיתוח הנגב
פרסומים  
כיצד משפיע העיגון של חברות כלכליות על פיתוח אזורי ותחרותיות?
נייר עבודה של קבוצת המחקר, project wealth: כיצד משפיע העיגון של חברות כלכליות על פיתוח אזורי ותחרותיות? המקרה של מחוזות תעשייתיים באיטליה (באנגלית)
מחקרים  
The Creative ecosystem
מצגת המציגה את האשכול היצירתי אסטרטגיית הפיתוח ופעולותיו.
פרסומים  
אשכול יצירתי ונציבות הסרטים אזור פוליה, איטליה
"היצירתיות הייתה מבחנתי אלטרנטיבה לאבטלה. בעבר, מי שרצה לעבוד פשוט היגר לרומא. הדור שלנו חולל שינוי במציאות. פשוט הבנו שרק על ידי ניצול היופי של האזור והכישרון שלנו נוכל לייצר מקומות עבודה ולהישאר לגור בפוליה" ונסנזו בליני (vincenzo bellini) מנהל האשכול היצירתי בפוליה "Puglia creative" cluster.
פרסומים  
Culture and Creativity as drivers for Local Sustainable Economic Development
מאמר זה עוסק בתרבות וביצירתיות כגורמי מפתח לפיתוח כלכלי מקומי בר-קיימא
מחקרים  
מצגות וסרטונים מכנס השותפים באזור פוליה, איטליה
במסגרת הכנס הוצגו מצגות וסרטונים של השותפים בפרויקט wealth אשר עסקו בתעשייה יצירתית ובנושא של מזון מקומי
פרסומים  
תעשייה יצירתית ופיתוח יצירתי באזור אלגרב, פורטוגל
מצגת שהוצגה על ידי ארגון קריא, אוניברסיטת אלגרב, פורטוגל, בכנס השותפים שהתקיים באזור פוליה, איטליה, אוקטובר 2014
פרסומים  
מצגת המראה את המודל האזורי של הרשות לפיתוח פוליה
פיתוח מרחבים של יצירתיות באזור Puglia, תוך התמקדות בתעשיות יצירתיות
פרסומים  
מצגות על תעשייה יצירתית, פוליה איטליה
המצגות הוצגו במסגרת כנס השותפים באזור פוליה, איטליה, אוקטובר 2014
פרסומים  
פוסטים מכנס השותפים באזור פוליה, איטליה
כנס השותפים התמקד בהיכרות עם מודל תעשייה יצירתית של הרשות לפיתוח פוליה, מודל מוצלח ומרשים מבחינת היקפו והשפעתו על הכלכלה המקומית וכן על רמת החיים והפיתוח התרבותי באזור פוליה.
פרסומים  
ECS = Environmental Cultural System מערכות אזוריות של הרשות לפיתוח פוליה
גברת לואיזלה גררי (luisellaGuerrieri) ילידת האזור ומנהלת את ECS סולנטו (Salento) מספרת: "החלטנו לספר את הסיפור שלנו דרך הנוף, דרך האתרים ודרך האנשים, וייצרנו גאווה מקומית בסיפור המיוחד של האזור שלנו"
פרסומים  
הרשות לפיתוח הנגב, תיאטרון באר שבע ושתיל השתתפו בכנס בנושא תעשייה יצירתית כמנוע לפיתוח כלכלה מקומית בפוליה (Puglia), איטליה
ביום שישי ה 24 לאוקטובר 2014, חזרו מפוליה שבדרום איטליה נציגים מהרשות לפיתוח הנגב, מתיאטרון באר שבע ומפרויקט כלכלה מקומית מקיימת בשתי"ל באר שבע, בה לקחו חלק בכנס שעסק בתעשייה יצירתית כמנוע משמעותי לפיתוח כלכלה מקומית מקיימת.
פרסומים  
גישה יצירתית לפיתוח כלכלי-קהילתי באמצעות צעירים מקומיים, באזור פוליה, איטליה
מרקו קסטניו - marco costantino ממחלקת הצעירים ברשות לפיתוח פוליה מספר על שינוי תפיסה בנוגע לצעירים, שינוי שקורה באזור פוליה בשנים האחרונות. "אופן החשיבה שלנו השתנה. במקום לשאול מה הרשות יכולה לעשות למען הצעירים התחלנו לשאול גם מה הצעירים יכולים לעשות למען המקום שלהם?"
פרסומים  
Project Wealth: unleashing the potential of creative industries for local economic development
אמנות, סרטים, עיצוב, אופנה, מוסיקה, אמנויות במה, ומשחקי וידאו, כל אלה הם ביטויים של תעשיות יצירתיות ותרבויותיות, המהוות למעלה מ-3% של התוצר הגולמי של האיחוד האירופי ומשרות (הנציבות אירופאיות, Creative אירופה). נכתב בעקבות כנס השותפים לפוליה, איטליה במסגרת project wealth שהוקדש לנושא של תעשייה יצירתית
פרסומים  
פסטיבלים כמקור למשיכת תיירים לעיר
פסטיבלים יכולים להוות אחת האסטרטגיות העירוניות למשיכת תיירים, ומכאן לפיתוח הכלכלה המקומית, על כך במחקר הבא, שנערך במסגרת תכנית "מרום" לחיזוק ירושלים כעיר תיירותית
מחקרים  
הפתרון השוודי לשכונות המצוקה של שטוקהולם
כתבה בהארץ על פיתוח תעשייה יצירתית: מוסדות תרבות, תאטרון ילדים, סדנת הדפס ועוד, בשכונות המצוקה בשטוקהולם, ככלי להתמודדות עם בעיות של אינטגרציה ומגוון אתני.
פרסומים  
תעשייה יצירתית בנגב - למידת המודל של הרשות לפיתוח פוליה APULIA REGION
הרשות לפיתוח הנגב וצוות פרויקט כלכלה מקומית מקיימת בשתיל נפגש ללמידה משותפת של מודל תעשייה היצירתית של הרשות לפיתוח פוליה, איטליה
פרסומים  
"פורום תרבות - תעשייה יצירתית" מטעם הרשות לפיתוח הנגב ושתיל יוצא לדרך
ביום שני 22.9.14 נפגשו "חברי פורום תרבות - תעשיה יצירתית בנגב" בכדי למסד את הפורום, לתאם ציפיות וכיווני פעולה ולהרים כוסית לשנה החדשה.
פרסומים  
מחקרים כלכליים של החוקרת אן מרקוסן Ann Markusen
אתר ובו מחקרים של החוקרת Ann Markusen על מקומם של אמנים, ארגוני אמנות וצרכני אמנות בפיתוח הכלכלה המקומית והתעשייה היצירתית בארה"ב.
מחקרים  
CREATIVE ECONOMY REPORT
דוח על ההשפעות הכלכליות של תעשייה יצירתית ופיתוח כלכלי בלוס אנגלס
מחקרים  
מעבדה דרומית לאמנות
לאחרונה הוקמה ​RedLine באר שבע, מעבדה דרומית לאמנות עכשווית - מקום בו אמנות וקהילה נפגשים.
פרסומים  
Call for papers | Colloquium "A look at the Mediterranean Arts the issue of cultural inter-territoriality”
הארגון האוניברסיטאי קריא - CRIA מרכז לחדשנות באוניברסיטת אלגרב, פורטוגל, השותף בפרוקט כלכלה מקומית מקיימת, מפרסם קול קורא בנושא תרבות חוצת גבולות, באזור אגן הים התיכון
פרסומים  
שתי סדרות טלוויזיה אמריקאיות שצולמו בישראל עזבו את הארץ
לא רק עסקים בדרום, גם התעשייה היצירתית נפגעת כתוצאה מהלחימה בעזה. סט הצילומים של סדרות וסרטים שתוכננו להתקיים בארץ, עברו לחו"ל, ומאות עובדי טלוויזיה איבדו עבודתם
פרסומים  
כתבה המדיניות על עידוד הפקות זרות
מדינות שונות בעולם מתחרות בתמריצים שהן מעניקות לחברות הפקה בינלאומיות כדי לעודד אותן להגיע לצלם בשטחן סרטים וסדרות. התמריץ המרכזי הוא הטבת מס שעשויה להגיע גם עד 35%.
פרסומים  
CREATIVE APULIA
ניתוח נתונים ראשוני של פעילות תעשייה יצירתית באזור פוליה איטליה.
מחקרים  
Culture and Creativity as drivers for LSED
תרבות ויצירתיות כמנוע לקידום כלכלה מקומית מקיימת
מחקרים  
מדרום
פסטיבל מדרום הוא אירוע תרבות רב תחומי, המתקיים באופקים משנת 2011.
פרסומים  
יוזמה תרבותית: להחזיר את הקולנוע לקהילה
פעם בית קולנוע היה סוג של מרכז קהילתי בשכונה או במרכז העיר. היום תפסו את מקומם מתחמי קולנוע ענקיים.
סרטונים  
פורום תעשייה יצירתית בנגב
פורום תעשייה יצירתית בנגב, הכולל מנהלות ומנהלים של מוסדות תרבות בנגב, ובעלי תפקידים בתחומי תעסוקה ופיתוח כלכלי, הוקם ביוזמת הרשות לפיתוח הנגב ושתיל במטרה לבנות מודל שימנף בו זמנית את העשייה התרבותית המקומית יחד עם פיתוח הכלכלה המקומית
פרסומים  
מקבץ תערוכות אמנות ברחבי הדרום
פרויקט "במדבר דברים", שיזמה האמנית מרב דביש בן משה, יקבץ שלל תערוכות ברוח מדברית בשלל גלריות דרומיות
פרסומים  
"מודל שיהפוך את הנגב לאזור תעשייה כמנוף כלכלי"
המשרד לפיתוח הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב בוחן מודל שיהפוך את הנגב לאזור תעשייה יוצרת כמנוף לפיתוח כלכלי בנגב. נציגי הרשות לפיתוח הנגב נפגשו השבוע עם נציגי הרשות לפיתוח פוליה שבאיטליה כדי ללמוד את המודל שהם יצרו לפיתוח תרבותי כלכלי באזור.
פרסומים  
פורום תעשייה יצירתית מארח את נציבות הקולנוע של פוליה, איטליה
הכרות עם מודל הפיתוח של נציבות הקולנוע בפוליה (חבל ארץ הממוקם ב"עקב" האיטלקי).
פרסומים  
תרבות ופיתוח כלכלי נפגשים!
בתחילת נובמבר יצא לדרך פורום תעשייה יצירתית בהשתתפות אנשי תרבות ואומנות מהנגב ואנשי פיתוח כלכלי אשר עובדים יחד כדי למנף את התרבות והאמנות ככלי לפיתוח כלכלי בנגב.
פרסומים  
The value of the cultural distinctiveness
מצגת המדברת על השימוש בערך התרבותי הייחודי ככלי לצמיחה והתפתחות כלכלית, פוליטית, חברתית וסביבתית
פרסומים  
Urban design and Critical Regionalism
על התופעה של אובדן הזהות והייחודיות של מרחבים עירוניים.
פרסומים  
Unlocking the potential of cultural and creative industrie
מסמך של ה-EUROPEAN COMMISSIN על הפוטנציאל הגלום בתרבות ובתעשייה יצירתית
פרסומים  
Culture and creativity inAPULIA
מצגת שהוצגה במסגרת קבוצת המחקר בנושא תרבות ויצירתיות, כמודל כלכלי חדש לצמיחה ויצירת מקומות עבודה.
פרסומים  
Culture's role in environmental change
כתבה באנגלית על מקומה של תרבות ותעשייה יצירתית טביעת הרגל האקולוגית
פרסומים  
Culture and Creativity as Drivers for LSED
מצגת של פרופסור פיירלואיג'י מונטלבניו - Pierluigi Montalbanno שהוצגה במסגרת מפגש קבוצת המחקר שעסק בתעשייה יצירתית ובהיבטים תרבותיים בפיתוח כלכלה מקומית מקיימת.
מחקרים  
נייר עמדה בנושא תעשיות יצירתיות. באנגלית
נייר עמדה באנגלית, של Consultative Commission on Industrial Change בנושא תעשיות יצירתיות. הנייר הוצג כחומר רקע לקראת דיון של קבוצת המחקר WealthR
ניירות מדיניות  
מצגת - מקומן של תעשיות יצירתיות בפיתוח כלכלה מקומית באזור פוליה, איטליה
מצגת באנגלית של Mr. Francesco Palumbo, המנהל הכללי של Region de Puglia. המצגת עוסקת במקומן של תעשיות יצירתיות בפיתוח כלכלה מקומית באזור פוליה, איטליה.
פרסומים  

תעשייה יצירתית פרסומים  
אשכולות יזמות יצירתית כמנוע של פיתוח אזורי בישראל
חברת פרקסיס לפיתוח אזורים, ערים וקהילות בגישה שילובית רואה באשכול יזמות יצירתית כלי לפיתוח מיזמים תיירותיים בתחום היצירה והאמנות
ניירות מדיניות  

התעשייה היצירתית
על פרויקט לקידום תעשיות יצירתיות במרכז העיר ירושלים
פרסומים  
מפגש שלישי של קבוצת המחקר - מרץ 2013
כלכלה יצירתית ותעשיות יצירתיות תופסות מקום הולך וגדל בחשיבה על תהליכי פיתוח כלכלי. באירופה ניתן לראות דגמים שונים של פיתוח כלכלי על בסיס תעשיית הקולנוע, האומנות ותעשיות יוצרות אחרות.
פרסומים  

כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט