פוסטים מכנס השותפים באזור פוליה, איטליה
כנס השותפים התמקד בהיכרות עם מודל תעשייה יצירתית של הרשות לפיתוח פוליה, מודל מוצלח ומרשים מבחינת היקפו והשפעתו על הכלכלה המקומית וכן על רמת החיים והפיתוח התרבותי באזור פוליה.

מגישה יצירתית לפיתוח כלכלי-קהילתי באמצעות צעירים מקומיים, באזור פוליה, איטליהרקו קסטניו - marco costantino ממחלקת הצעירים ברשות לפיתוח פוליה: "אופן החשיבה שלנו השתנה. במקום לשאול מה הרשות יכולה לעשות למען הצעירים התחלנו לשאול מה הצעירים יכולים לעשות למען המקום שלהם?"
ECS = Environmental Cultural System מערכות אזוריות של הרשות לפיתוח פוליה. גברת לואיזלה גררי (luisellaGuerrieri) ילידת האזור ומנהלת את ECS סולנטו (Salento) מספרת: "החלטנו לספר את הסיפור שלנו דרך הנוף, דרך האתרים ודרך האנשים, וייצרנו גאווה מקומית בסיפור המיוחד של האזור שלנו".


 

אשכול יצירתי ונציבות הסרטים, אזור פוליה, איטליה "היצירתיות הייתה מבחנתי אלטרנטיבה לאבטלה. בעבר, מי שרצה לעבוד פשוט היגר לרומא. הדור שלנו חולל שינוי במציאות. פשוט הבנו שרק על ידי ניצול היופי של האזור והכישרון שלנו נוכל לייצר מקומות עבודה ולהישאר לגור בפוליה" ונסנזו בליני (vincenzo bellini) מנהל האשכול היצירתי בפוליה "Puglia creative" cluster.


כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט