אתר Democracy Collaborative
"דמוקרטיה שיתופית" נוסדה בשנת 2000 באוניברסיטת מרלינד כמרכז מחקר המוקדש לחידוש הדמוקרטיה, הגברת השתתפות אזרחית והחייאת הקהילה. המייסדים הקימו את מרכז המחקר מתוך אמונה כי בניית דמוקרטיה אמיתית במאה ה-21 משמעה פיתוח אסטרטגיות חדשות שתפתורנה את שורש הבעיות שנוצרות מכלכלה לא שוויונית. המייסדים מבקשים להשתמש באותן אסטרטגיות על מנת לבנות מחדש קהילות קיימות וכלכלה מקומית תוך שימוש בעקרונות שוויוניים, צודקים וברי קיימא.
המרכז עוסק בכמה נושאים עיקריים: מחקר, ייעוץ, חיזוק קהילות, בניית תחומי התמחות ועידוד קהילות ברות קיימא תוך שימת דגש על פיתוח כלכלי קהילתי, פיתוח מודלים המקדמים שוויון ומעגנים הון כלכלי בקהילה, בניית רשתות עבודה יציבות בין בוני קהילות בכל המדינה.
זאת ועוד, מבקש המרכז להעלות את המודעות לצורך בשינוי מערכתי ולתכנן מודלים שיבהירו היטב ערכים בסיסיים של שוויון, דמוקרטיה קיימות.
המרכז, בדומה לפרויקט כלכלה מקומית מקיימת, מבקש לגייס לפעילותו מוסדות עוגן כגון בתי חולים ואוניברסיטאות מתוך הבנה כי מוסדות אלו נטועים עמוק בקהילה החל בהשקעת הון, המשך בהעסקת עובדים מקומיים ולקוחות וכלה במוכרים מולם הם עובדים. מוסדות אלו שולטים במקורות כלכליים, אנושיים, אינטלקטואלים ומוסדיים רחבים וככאלה הם יש להם את היכולת להביא עימם תועלת רבה לילדים מקומיים, משפחות וכלל הקהילות. המטרה היא שמוסדות אלו ישקיעו את יכולותיהם הכלכליות לרווחה כללית וארוכת טווח של אנשי האזור והקהילות בהן הם נטועים.

לאתר (באנגלית)
כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט