כנס האגודה הגאוגרפית ה-55: ״בין תאוריה ליישומיות״
הכנס ה-55 של האגודה הגאוגרפית הישראלית - "בין תיאוריה ליישומיות", מתקיים במסגרת המחלקה לגאוגרפיה ולימודי הסביבה באוניברסיטת חיפה בתאריכים 21/12 – 23/12 2014 , בחוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה, אוניברסיטת חיפה. מטרתו העיקרית להציג ולשמוע תוצאות של מחקרים חדשניים שבוצעו על ידי מיטב החוקרים, וכן להכרויות ורישות.
   
חלק ממושבי הכנס נוגעים להיבטים שונים של כלכלה, מקומית מקיימת, כמו למשל המושבים המוקדשים להיבטים של גאוגרפיה תיירותית. אחד המושבים עוסק בנושא של תיירות תוך הסתכלות על יחסי חברה, סביבה וכלכלה (יו"ר אלון גלברמן) ומושב אחר בוחן את תרומת התיירות לפיתוח עיר ואזור (יו"ר שאול קרקובר), במסגרתו יוצג מחקר העוסק בכלים חדשים לניתוח הוצאות תיירים ביעד עירוני (אלון כהני), וכן מחקר נוסף, העוסק בהתפתחות טכנולוגיית המידע והשפעתה על יזמויות עירוניות בתחום התיירות - ניתוח המקרה של Airbnb (נתן מגן, איל ארט ועליזה פליישר). מושב נוסף הנוגע לתחום של תיירות מקומית נוגע לתיירות קולינארית (יו"ר עמוס רון) ובו יוצג מחקר העוסק בפיתוח תיירות קולינארית אזורית בהדגמה על אזור בקעת הנדיב.

פרט לגאוגרפיה תיירותית ישנם מושבים נוספים הנוגעים לכלכלה מקומית מקיימת כמו מושב המתקיים במסגרת התחום של גאוגרפיה עירונית ועוסק במורפולוגיה עירונית והיבדלות חברתית-מרחבית (יו"ר אמילי סילברמן ויצחק אומר) ובו יוצג מחקר העוסק במודל שיתוף מוניציפאלי, אורבאני, כלכלי פנים אל פנים  בהדגמה באקה אלג'רביה-מנשה (ראסם ח'מיאסי) וכן מחקר הנוגע לקניונים במקום מרכזים עירוניים - חיפה (ירדנה שאול).
כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט