כתבה על צמיחת ההוסטלים בישראל
כתבה בעיתון הארץ על הצמיחה של ההוסטלים לתיירים עצמאיים, בישראל, מתייחסת בין השאר להוסטל THE GREEN BACKPACKERS, הוסטל לתרמילאים במצפה רמון שמנוהל על ידי לי בלוט, וכן לאכסניית אברהם הוסטל בירושלים ואכסניית פאוזי עזר בנצרת, בשניהם מעורב היזם מעוז ינון.

גם מעוז ינון וגם לי בלוט הציגו את תפיסתם לגבי פיתוח תיירות מקומית במסגרת קונגרס הנגב, שנערך בדצמבר האחרון, במושב שהוקדש לנושא, את סיכום המושב ניתן לקרוא כאן.

החיבור שנעשה בכתבה בין הצמיחה ההולכת וגדלה של ההוסטלים ובין פיתוח כלכלי מקומי מוסבר יפה בכתבה:

במהלך השיחה מרבה בלוט לדבר על "הפיתוח של המרחב". היא רוצה, למשל, שהאוטובוסים יעצרו בתחנות שיאפשרו טיולים בסביבה, או שיאפשרו לאורחים לנסוע בכרטיסיית חופשי יומי. "הקהל שלנו מוציא בסביבה הרבה כסף על שירותים נלווים, אבל אף אחד לא רואה את זה. תייר שמגיע למלון הפאר 'בראשית' על שפת המכתש משלם 1,200 שקל ללילה, אבל לא יוצא מפתח המלון ולא תורם כלום למצפה רמון. הכסף הרי לא נשאר בעיר. פחות משליש מעובדי המלון הזה הם מקומיים. אפילו את הכביסה של המלון לא עושים כאן. זה אולי מצחיק אבל אצלנו בהוסטל יש אורחים שמכניסים לעיר המון כסף ואף אחד לא סופר אותנו. הם הרי אוכלים במסעדות, מבלים בבר הג'ז המקומי, שותים בירה, קונים במכולת, נוסעים באוטובוס".

כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט