חדשות "שלנו" יוני 2014
קואופרטיב "שלנו", קואופרטיב כלכלי חברתי מעדכן על חדשות מהחודש האחרון.

שישי שוק בחנות שלנו,
ביום שישי האחרון פתחנו בשיתוף פעולה עם חקלאים מפתחת ניצנה שמביאים אלינו לחנות ירקות ופירות טריים, כולל אורגניים, במכירה ישירה לחנות- כך אנחנו מצמצים את פערי התיווך, מספקים ללקוחות סחורה איכותית במחירים הוגנים ובמקביל גם תומכים בחקלאים. לדף הפרסום בפייסבוק

בנוסף מעדכנים "שלנו" על הקמת איגוד אשראי "שלנו",
צוות איגוד האשראי עוסק בימים אלו בהקמת האגודה השיתופית "איגוד אשראי שלנו", אגודה אחות ל"חנות שלנו", לצד קואופרטיב שלנו. לשם כך נפגשו השבוע (1.6) נציגי שלנו, יחד עם עו"ד כרמית דורון (אחת המומחיות המובילות בארץ בתחום האגודות השיתופיות) המלווה ומסייעת לנו בתהליך, עם רשם האגודות השיתופיות במשרד הכלכלה, עו"ד מירון הכהן ועם צוות מכובד של עורכי דין ממשרדו.

בהתייחס לאיגוד האשראי, שמענו מן הרשם חדשות מצויינות: צוות משותף של בנק ישראל, רשם האגודות השיתופיות ומשרד המשפטים הגיע להסכמה בדבר הצורך לנסח, בהקדם, חוק ייעודי שיסדיר ויאפשר את הקמתם ופעילותם של איגודי אשראי בישראל ובדבר העקרונות שיוסדרו בחוק. החוק נמצא כעת בשלבי ניסוח על ידי עו"ד מומחית בתחום. כאמור, במקביל לטיוטת החוק, המפקח על הבנקים עתיד לפרסם טיוטת דרישות שיחולו על איגוד אשראי. אנו עוקבים בדריכות לקראת פרסום טיוטה זו לציבור, על מנת שנוכל להגיב ולנסות להשפיע על עיצוב דרישותיו של בנק ישראל, ובראש ובראשונה דרישות ההון העצמי, באופן שייאפשר באמת הקמת איגוד אשראי.

כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט