מדדי איכות חיים לישראל
בימים אלו מגבשת הממשלה מערכת של מדדי איכות חיים, שתעמוד בפני מקבלי ההחלטות בממשלה ובציבור בבואם לקבל החלטות אשר משפיעות על איכות החיים של כולנו.

כך מוסבר בפתיח השאלון:
"במקומות שונים נקראים המדדים בשמות כמו מדדים לחיים טובים יותר (BETTER LIFE INDEX) או מדדי אושר, כאשר תכליתם למדוד את מה שמשפיע על איכות החיים של אנשים.
מדדים אלה נמדדים ברוב המדינות החברות בארגון ה- OECD. השוני בין המדינות, מביא כל מדינה לפתח את המדדים הייחודיים שלה, תוך היוועצות עם ציבור האזרחים באותה מדינה.
צוותים של מומחים מן הממשלה, מהאקדמיה ומארגונים שונים בחברה גיבשו רשימה של נושאים מרכזיים, המשפיעים על איכות החיים בישראל.
כדי שהמדדים שיגובשו ישקפו את המרכיבים המרכזיים של איכות החיים של כולנו - אנו מבקשים ממך לדרג את הנושאים על פי חשיבותם בעיניך לאיכות החיים של כולנו, ולציין האם החסרנו נושאים מרכזיים. כך נוכל ללמוד ממך ומאחרים על מה שמשפיע על איכות החיים שלנו כישראלים.
זוהי הזדמנות להשפיע וגם לעצור לרגע כדי להעריך את מה שבאמת חשוב לך בחיים."

השאלון פשוט אמנם למילוי, אך יש עמו בעיה - הוא לא מנסה לייצר תעדוף.
ממלא השאלון נדרש לקבוע מהם בעיניו הנושאים המשפעים על איכות החיים בישראל בתחומים שונים כמו: תעסוקה, בריאות, השכלה, סביבה ועוד, אך כיוון שאין הגבלה על מספר התחומים אותם ניתן לבחור, לא ברור איך תוצאות הסקר יועילו למקבלי ההחלטות.
כך או כך ראוי לציין לטובה את ההחלטה הממשלתית לעסוק בנושא זה, וכן את הרצון לשתף את הציבור בקבלת החלטות. 

מילוי השאלון אורך כ - 10 דקות והנה הלינק.


כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט