פסטיבלים לקידום תיירות כפרית


החודש הגיע לסיומו פסטיבל דרום אדום המתקיים כבר תשע שנים ברציפות באזור הנגב המערבי. הוא נחשב לפסטיבל בעל ההיקף הגדול ביותר הן מבחינת משך הזמן שהוא נמשך – חודש שלם, והן מבחינת הפריסה הגאוגרפית הכוללת את כל אזור הנגב המערבי.

זהו פסטיבל המתבסס רובו ככולו על התיירות הכפרית המתפתחת באזור. הצורך לחבר בין חקלאות ותיירות קיבל לאחרונה משנה תוקף ממועצת מקרקעי ישראל, כאשר החליטה להרחיב את הגדרות הפעילות החקלאית בנחלאות.

פסטיבל דרום אדום יוצר חיבורים מעניינים בין חקלאות לתיירות, ומציע לקהל המבקרים סיורים חקלאיים בחממות, קטיף פרחים, פעילות עם בעלי חיים, שווקי איכרים, צעדת כלניות, מרוץ אופניים ועוד ועוד.

במקרה הזדמן לי לשמוע את אחת היזמיות של הפסטיבל מספרת ברדיו קול הנגב, איך הכל התחיל. התושבים הבינו שקורה כאן משהו ייחודי, פריחת הכלניות האדומה היוצרת שדות אדומים לאורכו ולרוחבו של הנגב משכה בכל סוף שבוע מאות מבקרים לאזור. חלקם היו נשארים לכוס קפה במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב משאירים אחריהם את האשפה בשטח, וחוזרים כלעומת שבאו. תושבי האזור הבינו שעל אף שיש כל כך הרבה מה לראות ומה לעשות באזור, המטיילים לא יודעים ולא מכירים. כך נולד הרעיון לפסטיבל.

המארגנים יצרו רעיון מארגן לכל אחד מימי הפסטיבל, ועודדו את העסקים לייצר פעילויות סביב נושאי הפסטיבל כמו: אמנות, ספורט, אוכל או תחפושות.

הפסטיבל כאמור כבר מאחורינו אבל אפשר עדיין להגיע לאזור, ליהנות מהנופים היפים, מהפריחה שמתחלפת מאדום לצהוב, ומהפעילות התיירותית הענפה שמציעים העסקים במשך כל השנה.

עוד על הפסטיבל: עמית לבקוב, מנכ"ל עמותת שיקמה הבשור המפיקה של פסטיבל דרום אדום, מספר על הפסטיבל במושב שהוקדש לתיירות במסגרת קונגרס הנגב לכלכה מקומית.
כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט