מניפת העסק - יעוץ כממי לעסקים מקומיים
תפיסת ייעוץ חדשה וייחודית על פי הגישה של כלכלה מקומית מקיימת, המסייעת לעסק לממש את הפוטנציאל שלו בתוך קונטקסט עסקי, חברתי וגיאוגרפי, מתוך הבנה שהצלחה עסקית תלויה בהרבה גורמים משתנים בתוך העסק, אך לא פחות מכך בסביבתו. 
הרחבה זו מתייחסת לרווח ולרווחת החיים של הנועץ, משפחתו והקהילה בה הוא חי. היא מציעה לראות ברווח הכלכלי, פונקציה של זיהוי נכון של משאבים ככמות שיתופי הפעולה ומידת השימוש ברשתות החברתיות והמקצועיות לטובת המינוף העסקי. על פי הגישה הכמ"מית לייעוץ, הצלחה עסקית יציבה וארוכת טווח תמצא את משאבי המקום באופן המיטבי.

הנחות מוצא בפיתוח התהליך היעוצי:
1. אם נצליח להגדיל את הסינרגיה בין המעגלים השלובים נגביר את הפיתוח
2. יותר כמ"מ = יותר רווח ותוחלת חיים ארוכה יותר לעסקים
3. כמ"מ מתבטא בעסק במספר פרמטרים עיקריים: שת"פ ברמות שונות, רכישה מספקים מקומיים, העסקה הוגנת של עובדים, עיגון בקהילה ואיכות חיים ורווחה של בעל העסק.

מניפת הייעוץ העסקי הכממי המורכבת מ-4 עקרונות פעולה שיהיו קלים לזכירה דרך אותיות H-DiSCO:
H- הוליזם – העסק כמערכת המושפעת מהמון גורמים ומאפיינים וגם מהמטרה שלשמה הוא נועד. כל שינוי באחד הגורמים משפיע על כל המעגל.
יעוץ בשיטת מניפת היעוץ הכמ"מי יוצר מחוברות עמוקה יותר לנועץ ומחייב את היועץ לזוז מאזורי הנוחות היעוציים שלו כי כל מקרה הוא שונה ואינו דומה לאחר.
DI- דיאלוג - תפיסה השואפת לשוויון, מצריך דיאלוג ופענוח משותף עם העסק. מייצרים דברים ביחד עם הנועץ וזה חייב לעבוד עבורו אחרת זה לא רלוונטי.
S- מערכתיות ותכלול- המערכתיות קשורה להכרח של העסק. ככל שהעסק טן יותר תפקיד היועץ להביא ידע קונקרטי ולהנגיש את הידע. בגישה זו היועץ הוא כמו רופא משפחה שלפעמים גם שולח למומחה לעניין מסויים אבל מרכז את הליווי.
CO- הקשר- תפקידו של היועץ לפרוש בפני הנועץ את ההקשר של העסק גם במציאות משתנה.
שימת דגש קודם על הכלים המקצועיים ורק אחר כך על הכלים הכמ"מיים שלא עומדים בפני עצמם.כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט