אבישג רגר במושב הפתיחה
שמי אבישג רגר ואני מנכ"לית של חברת מחקר וייעוץ שיווקי בנגב. בשתי הדקות הקרובות אדבר על תודעה שמשנה מציאות.
לפני שנתיים חזרתי עם משפחתי לנגב כדי לעשות שינוי אישי ולהוביל שינוי חברתי. חזרתי לכאן כי הבנתי שכאן נמצא העתיד, כן, ממש כאן.

כשסיפרנו לחברים שאנחנו עוברים לבאר שבע, התגובות נעו בין השתאות לחמלה. כשראו שאנחנו רציניים התחילו להתבדח על הגמלים והמדבר.(אגב, זכרתם להאריך את הפנגו בגמל שלכם?)
אי אפשר להאשים אותם. הם ניזונים מתקשורת שעדיין מלווה את הכתבות על הנגב במוסיקה של מערבונים. וכן, יש פה עוד הרבה מה לעשות.

ולמרות זאת הנגב משתנה ובגדול, הקונגרס הזה הוא הוכחה לכך. ולנו, מי שרואים את השינוי ולוקחים בו חלק, יש מחויבות לכונן מחדש את האופן שבו אנחנו חושבים על הנגב ועל עצמנו כתושבי הנגב ובעיקר על האופן שבו אנחנו מדברים נגב.

יש לנו מחויבות לספר עד כמה אנחנו גאים לחיות וליצור כאן, כמה חדשנוּת, יזמוּת, מצויינוּת ובעיקר נחישוּת לעשות מציאות אחרת מתקיימים כאן בנגב.

מוטל עלינו להתחיל להגיד את זה בקול רם ומעל כל במה,בפייסבוק, בטוויטר, בארוחות יום שישי ובקפה השכונתי. יש לנו מחויבות לדבר בשבחו של הנגב כי אין מי שיעשה את זה במקומנו, זו חובתנו כדי שמי שמסתכל עלינו יתפעל מהעשייה וירצה גם הוא לקחת בה חלק.

מתחוללת כאן בנגב מהפכה כלכלית וחברתית שנעשית בכוחות משותפים של יהודים וערבים, מזרחיים ואשכנזים, עולים ווותיקים, נשים וגברים-כולם תושבי הנגב. יש לנו מחויבות להפיץ את הבשורה ובכך לשנות את התודעה.

שיהיה לנו קונגרס מוצלח.

דברים שנאמרו ממושב הפתיחה התקיים במסגרת הכנס המרכזי, כחלק מאירועי קונגרס הנגב לכלכלה מקומית - דצמבר 2013כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט