קונגרס הנגב - ברכת הסוכנות לעסקים קטנים ובינונייםהכנס המרכזי יום ג' 10 בדצמבר, מרכז מורים באר שבע

 
כלכלה יציבה, בת קיימא ושוויונית מתחילה מהזירה המקומית בה מתקיימת כלכלה חזקה ודינאמית. כוחות השוק לא פועלים באופן זהה בכל מקום, ופעמים רבות יש צורך במעורבות יזומה שתנתב את הכוחות האלה למקומות הרצויים. תנאי יסוד להצלחתה של מעורבות יזומה, הוא שילוב כוחות עם התארגנויות שצומחות מלמטה, בעלות שורשים שנטועים בקרקע עליה הן שואפות להשפיע.
הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים אמונה על קידומו של מגזר העסקים הקטנים והבינוניים במדינה, וליתר דיוק על פתיחת עולם האפשרויות שנגיש לעסקים קטנים ובינוניים רק באופן חלקי: אפשרויות של מידע מקצועי, של שווקים חדשים, של מקורות מימון ושל שיתופי פעולה. אמנם הזדמנויות עסקיות צצות בכל אשר נפנה, אך ללא מאמצים יזומים ומשותפים הן עלולות להתפספס, או להיות מנוצלות על ידי בעלי אמצעים וכוח.
הסוכנות פועלת באמצעות מוקדי שטח מקומיים ושותפה לצדם של כל הגורמים המקומיים הפועלים לחיזוק הכלכלה המקומית. הפעילות הרב מערכתית והמרובדת שהתפתחה בנגב רק צוברת תאוצה, והיא דוגמא מובהקת לשיתוף פעולה תלת מגזרי שנועד לפתיחת עולם ההזדמנויות והאפשרויות בפני כל מי שראוי להן ולא רק בפני מי שמקורב אליהן. הפעילות הזו אף מקדמת ללא הרף יצירתן של הזדמנויות חדשות, כאשר לכל צלע השפעה על רובד אחר במציאות החברתית-כלכלית בדרום.
הסוכנות תמשיך לפעול לחיזוק העסקים הקטנים והבינוניים בדרום ובחיפוש אחר פתרונות חדשים. אנחנו מודים על ההזדמנות לעבוד לצד אנשים בעלי מחויבות כל כך גבוהה לעתיד הנגב, ושמחים לדעת שנוכל להמשיך ולעבוד בשיתוף פעולה גם בעתיד.

רן קיותי
מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים
משרד הכלכלהכלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט