קונגרס הנגב - הודעה לעיתונות
קונגרס בינלאומי לכלכלה מקומית מקיימת בנגב
9-10-11 בדצמבר, 2013

שלושה ימים עם טובי היזמים והכלכלנים, ארגונים לשינוי חברתי ומשרדי ממשלה, ראשי ערים ורשויות, אקדמאים מישראל ומהעולם- כולם במרתון של עשייה לשיפור כלכלת הנגב ורווחת תושביו.

בקונגרס הבינלאומי לכלכלה מקומית מקיימת שיתקיים באוניברסיטת בן גוריון שבנגב יקחו חלק למעלה מ-300 משתתפים ומשתתפות, ביניהם: נציגי ממשלה ממשרד הכלכלה, משרד הפנים, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד ראש הממשלה לצד ראשי ערים, יזמים, חוקרים מהארץ ומחו"ל, נציגי ארגונים ועוד. מטרת הקונגרס היא למנף את הפעילות הכלכלית המקומית בנגב, לדרוש את מעורבות הנגב בתהליכי קבלת החלטות ולעודד גישות חדשות לפיתוח כלכלי בנגב המדגישות את הכוח המקומי כבסיס לפיתוח אזורי.

כלכלה מקומית מקיימת היא תכנית לפיתוח בנגב בהובלה של שתיל –מיסודה של הקרן החדשה לישראל, במימון האיחוד האירופי. בתכנית שותפים ארגונים וגופים בדרום איטליה, פורטוגל ובית לחם ושורה ארוכה של שותפים בישראל.

ביום הראשון של הקונגרס: סדנה סגורה לחוקרים מהארץ ומחו"ל בשותפות של מרכז הנגב לפיתוח אזורי באוניברסיטת בן גוריון, תכנית כלכלה מקומית מקיימת בשתיל, ומרכז מנדל למנהיגות בנגב. החוקרים מישראל ומהמדינות השותפות, יציגו נייר עבודה ראשון מסוגו על תעשייה יצירתית בישראל ואיטליה ככלי לפיתוח כלכלי מקומי.

ביום השני של הקונגרס: דיונים בשיתוף נציגי משרדים ממשלתיים וראשי ערים על הרובד המקצועי לצד המדיניות הממשלתית- חשיבותם של מדדים אלטרנטיביים לאיכות חיים, החלטת ממשלה בנוגע למדדי איכות חיים מדצמבר 2012 (החלטה 5255). מדיניות הממשלה כלפי רכש מקומי ודרכים לשיפורה (החלטה 3409), עסקים קטנים ותרומתם לכלכלה ולאיכות חיים בנגב. את היום יחתום אירוע ה"הד- הרצאות שמהדהדות" בהנחיית רונן הירשלר, בו יציגו יזמים מהנגב את העסקים שהקימו.

ביום השלישי של הקונגרס: סדנאות ופורומים מקצועיים סביב סוגיות של כלכלה מקומית מקיימת בנגב יתקיימו ברחבי הנגב (באר שבע, רהט ומצפה רמון).


כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט