תרבות ופיתוח כלכלי נפגשים!
בחודש נובמבר יצא לדרך פורום תעשייה יצירתית בהשתתפות אנשי תרבות ואומנות מהנגב ואנשי פיתוח כלכלי אשר עובדים יחד ושואפים להפוך את התרבות והאמנות כמנוף לפיתוח כלכלי בנגב.

תעשייה יצירתית היא כלל הפעילות הכלכלית המתרחשת סביב תחומי האומנות, כגון: מחול, קולנוע, מוסיקה, תיאטרון או פיסול. כך למשל, בתהליך יצירת סרט, יש צורך בבמאים, שחקנים, טכנאי סאונד, בוני תפאורה, מעצבי אופנה, מתפרות, ואף חברת קייטרינג שתספק את האוכל לכל העושים במלאכה. כאשר תעשייה זו מתבצעת כולה ביישוב או אזור מסוים היא יכולה להוות מנוע משמעותי לחיזוק הכלכלה באזור. 

באיחוד האירופי ומדינות אחרות בעולם הבינו את הפוטנציאל הגלום בתעשייה יצירתית וכספים רבים מושקעים כדי לפתח את התחום. הרשות לפיתוח הנגב בשיתוף שתיל דרום המקדם כלכלה מקומית מקיימת הקימו הפורום אשר בו יושבים מנהלים ומנהלות של מוסדות תרבות ונציגים מתחום התעסוקה והכלכלה במטרה לגבש מודל ייחודי לנגב לקידום היצירה והכלכלה גם יחד.

במסגרת קונגרס הנגב לכלכלה מקומית יארח פורום תעשייה יצירתית את נציבות הקולנוע של פוליה, איטליה וייחשף למודל האיטלקי של נציבות הקולנוע של פוליה.

במושב יתארחו: אנטונלה גאטה - Antonella Gaeta - מנהלת נציבות הקולנוע
רפאלה דלוואצ'יו - Raffaella Delvecchio - מנהלת תחום הפקות בינלאומיות בנציבות הקולנוע
פרנצ'סקו פלומבו - Francesco Palumbo - מנהל תחום התרבות והתיירות ברשות לפיתוח פוליה
אנטוניו אגרוסי - - Antonio Agrosi מנהל פרויקט כלכלה מקומית מקיימת (Wealth Project) ברשות לפיתוח פוליהכלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט