סדנה - לסתום את הדליפות
דמיינו לרגע שהכלכלה המקומית באזור בו אתם פועלים היא "דלי", והמשאבים המופנים לפיתוח האזור הם מים. כאשר הדלי מתמלא במים הכלכלה המקומית משגשגת, וכשהדלי מתרוקן הכלכלה גוועת. ומה קורה כאשר הדלי דולף? כאשר משאבים המופנים לאזור דולפים החוצה ולא נשארים לטובת פיתוח מקומי?

במהלך השנים האחרונות אנו מזהים יותר ויותר גורמים בזירה החברתית והציבורית המנסים להתמודד עם בעיית "הדלי הדולף", ופועלים בדרכים שונות ומגוונות כדי "לסתום את הדליפות."

התפיסה המדמה את הכלכלה המקומית ל"דלי דולף" פותחה על ידי הארגון הבריטי  nef, ובארץ עברה התאמות ושינויים, ואף נבנה סביבה "ארגז כלים" לעבודה עם קהילות ופעילים.

במסגרת תכנית כלכלה מקומית מקיימת ליקטנו יחד את "כלי העבודה", אספנו דוגמאות מהשטח, וצרפנו את התפיסה הרעיונות למדריך אחד, שנועד לסייע לקהילות וארגונים שונים בהנעת תהליכי פיתוח כלכלי מקומי.
לרגל השקת המדריך "לסתום את הדליפות" תתקיים סדנה בה יוצג רקע רעיוני תוך מיקוד בתמונת המצב של "הדליפות" בארץ, תעשה התנסות במתודות עבודה להובלת תהליכים קהילתיים, וכן יושם זרקור על דוגמאות מוצלחות הממחישות כיצד ניתן "לסתום את הדליפות" ולפתח כלכלה מקומית מקיימת ותוססת.


הסדנה תקיים במסגרת קונגרס הנגב לכלכלה מקומית, 11 בדצמבר 2013.

כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט