תנועת הסלואו פוד SF) Slow Food)
במבנה העומד בלב מרחבים ירוקים אינסופיים של טוסקנה נמצא הבית של תנועת ה- Slow Food  במחוז גרוסטו. 
תנועה זו החלה את דרכה בשנת 1989 כאשר נפתח סניף מקדונלד הראשון ברומא, מה שהכעיס איטלקים רבים, ובניהם קרלו פטריני שקם, עשה מעשה, והתחיל את תנועת ה- slow food העולמית. 

התנועה נועדה לייצר אלטרנטיבה לחיים "המהירים" שבין היתר מקבלים ביטוי בתעשיית המזון המהיר (fast food). כמו כן מקדמת התנועה יצירה וחיזוק קשרים כלכליים בין יצרנים מקומיים ללקוחות, מה שמאפשר פיתוח כלכלה מקומית ויכולת גבוהה יותר להתמודד מול תאגידי המזון הגדולים.
בתנועת ה- SF מסכמים את חלק מהעקרונות שלהם בשלוש מילים המתארות מהו המזון שאותו יש לצרוך ולגדל: טוב, נקי והוגן (good clean fair), טוב, גם במובן של איכותי, טעים ושיהיה תענוג לאכול אותו; נקי מכל מיני חומרים מזיקים וטכנולוגיות מלאכותיות והוגן במשמעות של סחר הוגן, כלומר, נעשה ללא ניצול של אנשים ומשאבים טבעיים.

בתנועת ה- SF מאמינים עוד כי יש לשמר את המורשת של הקרקע בה פועלים. כלומר, צריך לאכול ולגדל מוצרים אשר מתאימים תרבותית למקום ולפי העונות שלהם. לתפיסתם, צריך להימנע מהתערבויות חיצוניות אשר מאפשרות למשל לגדל אבטיח בחורף. בהמשך לכך, אם מסיבה כלשהי ירק מסוים הפסיק לגדול כראוי בקרקע, צריך להפסיק לגדל אותו ובמקומו להצמיח תוצרים אחרים.
התנועה פועלת בכל העולם הולכת וגדלה וכוללת כיום למעלה מ-1,300 קבוצות הנקראות גם קונוויוויוום (convivium). . הרשות של מחוז גרוסטו באיטליה הייתה הראשונה להכיר בקבוצת ה- SF שהוקמה שם, דבר אשר בנה קשר חזק בין התנועה לרשות המחוז. הודות לכך למשל, הבית של הקונוויוויוום המקומי נמצא במבנה ציבורי. התנועה פועלת בצורה של רשת המאפשרת לכל קונוויוויוום לפעול ברמה המקומית, הלאומית והבינלאומית לקידום ה-SF.

הקונוויוויוום בגרוסטו למשל, מקיימים פעילויות חינוכיות המקרבות את הילדים לחוויית גידול המזון, כמו מפגשי טעימות, החלפת מאכלים, ושימור מינים מקומיים דוגמת פרות המרמה (Maremma ) שהן זן ייחודי שהצליח לשרוד באזור עם אדמה שבה ביצות רבות ומליחות שמגיעה מהים הקרוב. בנוסף, הם מעודדים ייצור של מאכלים האופייניים לתרבות המקומית למשל: מאכל ביצי דגים איטלקיות או קינוח פרווה מיוחד שהיווה סמל לשכנות טובה בין היהודים וה"גויים" שחיו באזור זה.
במעגלי העשייה הרחבים יותר התנועה מעודדת שיתוף פעולה וקשר הדוק בין היצרנים לצרכנים. מה שהופך את הצרכן ליצרן שותף - Co- producer . לתפיסתם, ככל ששרשרת האספקה קצרה יותר, כך הצרכנים מבינים טוב יותר את האתגרים של היצרנים ולהיפך. בנוסף, זה הופך את הצרכנים למודעים יותר לקנייה שלהם. ערך נוסף מתרחש בעת קנייה ישירה מהיצרן לצרכן, באמצעות המפגש שנוצר, יכולים הצרכנים לקבל עצות ומידע על הערכים התזונתיים והתרבותיים של התוצרים השונים מהיצרנים עצמם. מהכיוון השני, זה מעודד את היצרנים שלהם לגוון את התוצרת החקלאית בהתאם לביקוש ולצורך. מהסתכלות דרך משקפי הכלכלה המקומית מקיימת, סוג כזה של צריכה ישירה מאפשר לחקלאים להגדיל את ההכנסות שלהם, על ידי חיסכון בתקורות שלוקחות חברות השיווק וההפצה וסופרי- ענק למיניהם שגובים עמלות רבות. ככל שהשרשרת אספקה קצרה יותר ואולי אף ישירה, הרווח ליצרן גבוה יותר.

כדי לעודד את הרישות ובניית הכוח המשותף מקיימת תנועת ה SF אחת לשנתיים מפגשים בינלאומיים בשם Terra Madre . מפגשים אלו מאפשרים חיבורים בין קהילות מזון בעולם ומהווים הזדמנות ליצירת שיתופי פעולה בין גורמים שונים בשרשרת כמו יצרנים, שפים, מפיצים ואנשי אקדמיה.
בנוסף, לתנועה יש קרן מיוחדת בשם Slow Food Foundation for Biodiversity, המיועדת להגנה על המגוון הרחב של הצמחים ובעלי חיים בסביבתם הטבעית (בעיקר בהקשר החקלאי), ולשימור על התרבות והמסורות של החקלאות המקומית.

זאת ועוד, התנועה הקימה את אוניברסיטת UNISG למדעי הגסטרונומיה בצפון איטליה. האוניברסיטה מהווה מרכז למחקר בינלאומי ומרכז חינוכי עבור מי ששואפים לחדש מתודות חקלאיות, להגן על המגוון הביולוגי ולבנות קשר אורגני בין הגסטרונומיה ומדעי החקלאות. בהמשך לכך, לפי תפיסת ה- SF המחקר חייב להיות רלוונטי ומעוגן ב"שטח", ומכאן שהקשר בין האקדמיה לחקלאים הוא הכרחי.

בתנועת ה- SF פועלים גם כדי להקל על הצרכנים לרכוש את מוצרי ה- SF, למשל באמצעות הוזלת מחירים אך תוך הקפדה על עקרונות השמירה על הסביבה וסחר הוגן. דרך נוספת להנגשת התוצרת החקלאית היא באמצעות יצירת לוגו אשר יסמן את מוצרי SF ויקל על זיהויים על המדפים.
גם בישראל וברשות הפלסטינית פעילים מספר קונוויניומים, הראשון ביניהם וכנראה המרכזי נמצא בגליל העליון שאף מתחזק אתר מקומי ומארגן מגוון אירועים, בדרום, יש במושב מגן שבנגב המערבי ובמושב שחר שבחבל לכיש שהפרטים שלהם מופיעים ברשימה של האתר הבינלאומי.

נכתב על ידי שירלי קרוואני - מארגנת קהילתית כלכלה מקומית מקיימת, במסגרת הכנס הראשון של התכנית אשר התקיים ברומא, מאי 2013


כלכלה מקומית מקיימת
הרשמה לעדכונים
תחומי פעולה נוספים
מאמרים אחרונים
השותפים שלנו
שתיל - הקרן החדשה לישראל, דרך חברון 60/107 באר שבע | טלפון: 0732-445422 | דוא"ל: Galib@shatil.nif.org.il
כל הזכויות שמורות | מופעל על ידי מגוון אפקט